Vali’den Prefabrik Eğitim açıklaması

Prefabrik yapıların yeni olmadığını belirten Vali Mutlu, “Bahçelerimiz imkan veriyorsa, ihtiyaçtan fazla alanımız ve kullanamadığımız yerimiz varsa Çelik konstrüksiyon yapılar inşa edeceğiz. Bunlar çok büyük şeyler değil. İki-üç derslik şeylerdir.” dedi.

prefabrik ev

prefabrik ev

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri günü sebebiyle Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen resepsiyonda İstanbul Valisi Hüseyin Avni MUTLU bir gazetede çıkan PrefabrikEğitim’ başlıklı haber ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Okullara kurulan ya da kurulacak olan yapıların prefabrik denilen basit yapılar olmadığını dile getiren Mutlu, “Bunlar kaliteli eğitim yapılan binalar. Hem İstanbul içinde hem de İstanbul dışında bu binaları yapıyoruz ve okullarımızın fiziksel alt yapısıyla destekliyoruz. Bu yeni bir şey değil.” diye konuştu.

Çocukların oyun alanlarının öncelikleri arasında olduğunu kaydeden Mutlu, “Çocuklarımızın eğitim alanları kadarOkul alanları da onların ruhsal ve fiziksel gelişmeleri açısından önemli. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığımızın öncülüğünde ‘Okullar Hayat Olsun’ programı çerçevesinde Okul bahçelerini, sadece öğrencilerimize değil, velilerimize hatta mahalleye açıyoruz. Bunların toplu halde bir açılışını yapacağız.” ifadelerini kullandı.konuthaberleri.com
İstanbul’da 2.5 milyon öğrencinin bulunduğunu kaydeden Mutlu, “İstanbul göç alan bir Şehir. Geçen yıl nüfusta 350 bin artış oldu. Bu Şehir cazibe merkezi durumunda. Büyüyen şehrin ihtiyaçlarını karşılamak için çok büyük atılım içindeyiz. 2011-2012 yılına 49 bin derslikle başladık. 2012-2013 yılına 4 bin 900 ilave derslikle başlayacağız. Derslik sayısında yüzde 10 artış oldu. Ne yaptığımızı bu rakamlar sizlere ifade ediyordur.” şeklinde konuştu.

Prefabrik ev ile ilgili güncel haberler…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: