Tamire gemi getiriyor prefabrik ev ihraç ediyor

Nehir tipi Rus gemileri ağırlıklı olmak üzere yabancı armatörlere acentelik hizmeti veren Adler Denizcilik, klasik acentelik anlayışına yeni bir boyut kazandırdı. 10 yıl önce gemi acentesi olarak faaliyetlerine başlayan Adler Denizcilik, iki yıl önce de satın aldığı gemilerle armatörlüğe giriş yaptı. Piyasa koşulları şirketi hizmet yelpazesini genişletmeye itti.

prefabrik ev

prefabrik ev

Adler Denizcilik Genel Müdürü Muzaffer Salim, “Rus gemileri Türk tersanelerine getirip tamirlerini yaptırıyoruz. Ayrıca konteyner ev ihracatımız var” dedi.  Yaklaşık 10 yıl önce acente olarak kurulan Adler’in bugün farklı alanlarda hizmet verdiğini söyleyen Salim, “Rus armatörler ağırlıklı olmak üzere yabancı armatörlerle çalışıyoruz. Bugün Ruslara ait 70
adet nehir tipi gemiye acentelik servisi veriyoruz. Ağırlıklı olarak transit boğaz acenteliği yapıyoruz” açıklamasını yaptı.
‘Türk tersaneleri fiyat ve sürede avantajlı’
Acentelik hizmetlerinin artık boyut değiştirdiğini söyleyen Salim “Artık ülke ülke gezmek ve müşterinin ayağına gitmek gerekiyor. Gezmeyene iş yok” dedi.  Acentelik hizmetlerinin yanında Türk tersanelerine tamir için gemi getirdiklerini ifade eden Salim, “Geçen yıl yaklaşık 13 gemi getirerek bakım onarımının yapılmasını sağladık. Tamire gelen bir geminin bütün tedarik hizmetlerini verebiliyoruz” açıklamasını yaptı. Kış sezonunda Rus gemilerinin bakım onarım talebinin arttığının altını çizen Salim, şunları söyledi: “Bakım onarımda Ukrayna tersaneleri, Türk tersanelerine göre daha cazipti fakat teslim süreleri uzundu. Bugün ise Ukrayna’da fiyatlar yükseldi ve zaman hala uzun. Türk tersaneleri hem fiyatlarda hem de zaman olarak daha avantajlı duruma geldi. Fakat bunların gidip anlatılması gerekiyor. Onların bildiği düşünülüyor fakat bilmiyorlar çünkü zamanında çok kaçırdık bu insanları. Yeni gemi inşanın zirvede olduğu dönemde yer bulamıyorlardı. Bu nedenle başka tersaneler buldular. Şimdi oluşan yeni durumun bu armatörlere anlatılması gerekiyor. Biz yoğun ziyaretlerimizde bunları anlatıyoruz.”
‘Tersanelere 6 ayda 13 gemi getirdik’
Armatörlerin alışkanlıklarını kırmaya başladıklarını dile getiren  Adler Denizcilik Genel Müdürü Muzaffer Salim, “Yılın son altı ayında tamire 13 gemi getirdik. Rus tersaneleri  şu an dolu ve çok yüksek fiyatlar veriyorlar. Bir de çok bürokrasi var. Bu nedenle armatörler arayış içine giriyor. Bu şansı iyi değerlendirmek lazım. Diğer taraftan Türk tersaneleri de müşteri bulmak için rekabete girip çok fiyat kırmamalı”  diye konuştu. Kışın Rus gemilerin tamir talebinin arttığını söyleyen Salim, “Ayrıca 30 yaş üstündeki  gemiler Mart ayına kadar Azak Denizi’ne alınmıyor. Bu nedenle bu gemiler ya boşta bekletiliyor yada bakıma alınıyor” dedi.
Afrika’ya konteyner ev ihraç ediyor
3.600 ve 3.800 dwt’lik iki adet nehir tipi gemisi bulunan Adler Denizcilik, armatörlük ve acentelik dışında da hizmet veriyor. Denizcilik faaliyetlerinin dışında, Afrika başta olmak üzere prefabrik ev ihracatı yaptıklarını anlatan Adler Denizcilik Genel Müdürü Muzaffer Salim,  “Afrika’ya ticaret yapan Avrupalı firmalar üzerinden işbirliği içinde olduğumuz ülkelere konteyner ev gönderiyoruz. Bu evleri Türk  şirketlere imal ettiriyoruz. Bu yıl 100’ün üstünde prefabrik konteyner ev ihracatı yaptık” dedi. Genel  Müdür Salim, prefabrik ev dışında gemi yan sanayi ekipman ihracatı
yaptıklarını da söyledi.
Prefabrik ev ile ilgili güncel haberler…
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: