PREFABRİK EV TEKNİK ÖZELLİKLERİ

TEKNİK VERİLER : İmalatlar 80 Kg / m2 kar yükü , 90 Km / saat
rüzgar hızı ,1. Derece deprem şartları ve 3. İklim bölgesi esas alınarak
üretilmektir. Üretimini yaptığımız ürünler TSEK ve İSO 9001 – 2000
kalite belgelidir.

1- DIŞ VE İÇ DUVAR PANOLARI :
A- İç ve Dış duvarlar 8 X 1250 X 2500 mm ebatlarında çift taraflı çimentolu yonga levhadır.
B- Isı yalıtımı için 40 mm kalınlığında polistiren sert köpük kullanılır.
C- Isı iletim kat sayısı K: 0.64 kcal/m hc’dir.

2- DUVAR BİLEŞİMİ :
A- Birleşim elemanları özel U ve H profilleriDKP sac malzemeden bükülerek özel kenet sistemi ile birleştirilir. Kenarlarda radius oluştuğundan terleme sonucu paslanma olmaz.

3- KAPILAR :
A- Dış kapılar Çelik doğramadan 80x 200 cm ölçülerindedir.
B- İç kapılar 80 x 200 ölçülerindedir. İç kapılar metal kasalı olup kanatları çift taraflı mdf pres kaplamadır.
C- Dış kapılara silindirik iç kapılar gömme kilit takılacaktır. Kilit markası KALE’ dir.

DIŞ VE İÇ DUVAR PANOLARI : İç ve Dış duvarlar 8 X 1250 X 2500 mm ebatlarında çift taraflı çimentolu yonga levha (betopan) dır. Isı yalıtımı için 44 mm kalınlığında polistiren sert köpük kullanılır. Isı iletim kat sayısı K:0.64 kcal/m2 hc’dir. Çimentolu Yonga Levha (Betopan) nedir? Hammaddesi çimento ve çam ağacıdır. Plastik değildir. ınşaat çimentosu ve malzemeyi hafifletmek için çam ağacının kabukları soyulduktan sonra yongalanarak harmanlanmasından mamul bir yapı malzemesidir. Su ve nemden etkilenmez. Alev almaz. B1 sınıfı (B1 DIN 4102 Part 1) yanmazlık belgesine sahiptir.

DUVAR BİLEŞİMİ : Birleşim elemanları özel U ve H profilleri DKP sac malzemeden bükülerek özel kenet sistemi ile birleştirilir. Kenarlarda radius oluştuğundan terleme sonucu paslanma olmaz.
KAPILAR : Dış kapılar Çelik doğramadan 80 x 200 cm ölçülerindedir. ıç kapılar 80 x 200
ölçülerindedir. İç kapılar metal kasalı olup kanatları çift taraflı mdf pres kaplamadır. Dış kapılara silindirik iç kapılar gömme kilit takılacaktır.Kili markası KALE dir.

PENCERELER : Özel şekillendirilmiş PVC doğrama olup 100 X 120 ölçülerindedir. ve EGEPEN Markadır. Vasistaslar PVC doğrama olup 40 X 60 ölçülerindedir. Camlar 4+9+4 mm ısı camdır.

TAŞIYICI KONSTRÜKSİYON : Çatı makası kutu profilden ve DKP sac olan özel profilden imal edilir. Bina boyunca her 125 cm de bir çelik makas vardır. Kolonlar DKP sac dan imal edilen özel profildir. Aşıklar 5 x 5mm ahşaptır. Bağlantılar cıvata ve somun sistemi olup defalarca sökülüp takıla bilir.

TAVAN KAPLAMASI VE İZOLASYON : Tavan kaplaması olarak 12,5 mm kalınlığında alçıpan levha kullanılır. Tavan izalosyonu 80 mm kalınlığında cam yünü ile sağlanır. Tavan birleşimi çatı makasları altına kaynatılan DKP sac malzemeden bükülerek ezme yapılır. Sacın kenarlarında radius oluştuğundan terleme sonucu paslanma oluşmaz. Alçıpan birleşim elemanları elektrostatik boyalı alüminyum malzemeden imal edilmiştir. Tavan ısı iletim kat sayısı K:0.49 kcal/m2 hc’dir. Islak zeminli odaların tavanlarında betopan kullanılmaktadır.

ÇATI KAPLAMASI : Ahşap aşıklar üzerine 0.50mm Galvaniz Tarapez sac veya Avrasya Ondulune çakılır. Bina etrafında 20 cm genişliğinde DKP sacdan bükülmüş saçak vardır. Çatıya profil malzemeden deprem diyagoneli atılmaktadır. PVC Kare yağmur dereleri ve inişleri takılmaktadır.

BOYA : Dış metal yüzeyler çift kat astar , çift kat sentetik yağlı boya ile boyanır. Dış betopan akrilik dış cephe boyası ile boyanır.ıç duvarlar ve tavanlar plastik boya ile boyanır. Dış duvar birleşim detaylarına mastik çekilmektedir. Kullanılan boya markası AHSEN BOYA‘dır.

MERDİVEN : ( 2 katlı Binalar ıçin ): Kutu profilden elde edilen çelik iskelet üzerine 16mm kalınlığında Betopan kaplanacaktır. Merdiven iskelet kısmı çift kat astar ve çift kat yağlı boya ile boyanacaktır.Merdiven korkuluğu kut profilden yapılacaktır. Bağlı olduğunuz belediye sizden onaylı proje istediği taktirde maliyetine proje yaptırma imkanı sunuyoruz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: